Mieszkaniec powiatu ostrowskiego nie zatrzymał się do kontroli drogowej podjętej przez funkcjonariuszy ostrzeszowskiej drogówki. Jak się okazało był pijany i miał cofnięte uprawnienia.

W niedziele, 21 stycznia o godzinie 01:40 w miejscowości Szklarka Myślniewska w powiecie ostrzeszowskim, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej pojazd marki Opel, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Kierujący nie zatrzymał się i zaczął uciekać.

– Podjęty przez policjantów pościg zakończył się na ul. Pułkownika Jana Malińskiego w Ostrzeszowie, gdzie kierujący stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w stojącą na poboczu paletę z pustakami. Okazało się, że 30-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego znajdował się w stanie nietrzeźwości, „wydmuchując” 0,85 mg/l alkoholu – informuje st. asp. Magdalena Hańdziuk z KPP w Ostrzeszowie.

Jak się również okazało, mężczyzna miał także cofnięte przez starostę uprawnienia do kierowania pojazdami, a samochód nie posiadał aktualnego ubezpieczenia.

Zobacz również: Śmiertelny wypadek w Ostrowie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments