krew krwiodawstwo
zdjęcie poglądowe, fot: pixabay,com

Na dzień 29 maja 2020, jak informuje na swojej stronie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu brakuje wszystkich grup krwi. Najbliższa akcja już w środę w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak informuje Kaliskie Regionalne Centrum Krwiodawstwa na swojej stronie internetowej – „Pilnie!!! Bardzo potrzebujemy wszystkich składników krwi.” Zapasy większości grup krwi są na niskim poziomie, a grupy AB RH+ na bardzo niskim.

Krew można oddać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 – 13:00 w Ostrowie w Terenowym Oddziale Regionalnego Centrum przy ostrowskim szpitalu ul. Limanowskiego 20-22.

Organizowane są również akcje wyjazdowe. Najbliższe akcje wyjazdowe w naszym regionie odbędą się jutro, 31 maja, w Ostrzeszowie w godzinach 9.00-12.00 w Oddziale Terenowym RCKiK w Ostrzeszowie, ul. Zamkowa 17 oraz w Pleszewie w godzinach 10.00-14.00 w Domu Parafialnym, ul. Niesiołowskiego 1.

W Ostrowie najbliższa akcja odbędzie się w środę, 3 czerwca w godzinach 8.00 – 12.00 w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Odolanowskiej 19. Policyjni Ostrowscy Krewniacy zachęcają do oddania krwi i jak czytamy w opublikowanej informacji o zbiórce krwi – „Do udziału w akcji zapraszamy nie tylko funkcjonariuszy Policji i członków ich rodzin, ale również wszystkie osoby, które chcą wspomóc ten szczytny cel! Zapraszamy!”

Jeżeli sami nie możecie oddać krwi zachęcamy do udostępniania informacji o braku wszystkich grup krwi. Może wśród Państwa znajomych znajdą się osoby, które zechcą podzielić się tym cennym darem.