Władze Ostrowa Wielkopolskiego planują powstanie nowych przedszkoli oraz oddziałów żłobkowych w naszym mieście.

Podczas prezentacji nowego wiceprezydenta Sebastiana Górskiego, prezydent Beata Klimek zapowiedziała powstanie nowych przedszkoli oraz oddziałów żłobkowych w Ostrowie.

Chcemy budować trzy nowe przedszkola i od strony organizacyjnej finalizujemy te tematy – mówiła prezydent miasta Beata Klimek. – Chcemy budować również nowe oddziały żłobka miejskiego. Tym razem po stronie Ostrowa zachodniego, bo to jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców tamtej strony miasta. Wszystkie oddziały są skoncentrowane w rejonie ulicy Jankowskiego, Waryńskiego, co dla rodziców bywa kłopotliwe. Wiemy, że tych miejsc żłobkowych jest nam bardzo mocno potrzeba.

Jak informuje nasz portal biuro prasowe Urzędu Miejskiego przy ul. Andersa istniejące przedszkole „Tęcza” ze względy na zły stan techniczny, musi zostać poddane kompleksowej modernizacji. Docelowo ma tam znaleźć się 8 oddziałów, w tym 4 oddziały specjalne dla dzieci niepełnosprawnych.

Planowane jest nowe przedszkole oraz nowe oddziały żłobkowe przy ul. Dobrej. Kolejne przedszkole ma powstać w rejonie Zębcowa, gdzie z uwagi na rozwój osiedla, istniejące tam przedszkole nie jest w stanie pomieścić wszystkich chętnych.

Wszystkie powyższe przedszkola są w fazie koncepcji i nie ma jeszcze gotowych projektów. Dlatego nieznane są też koszty nowych przedszkoli i miejsc w żłobkach. Koszty oraz ewentualne terminy rozpoczęcia prac i ich zakończenia będą znane po przygotowaniu odpowiednich projektów, o czym oczywiście będziemy informować na naszym portalu.

Zobacz również: Sebastian Górski został drugim wiceprezydentem Ostrowa /wideo/Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments