Choć wakacje dobiegają końca, trzeci sezon działalności antonińskiej galerii Operis.Artis, działającej w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach, trwa w najlepsze. Po przeglądzie, jakim był Salon Wiosenny, który na ścianach galerii zgromadził prace blisko czterdziestki twórców z całej Polski, pora na kolejną wystawę zbiorową. Tym razem nie jest to przegląd, zaś jej uczestnicy nie zostali wyłonieni w drodze naboru.

Prowadzący galerię Marcin Biegański i Paweł Marciszewski zaprosili do współpracy łącznie dwanaścioro twórców. Część z nich jest już dobrze znana bywalcom galerii w Antoninie – Jacek Jędral jest obecny w galerii od samego początku jej działalności, Barbara Broda, Dorota Sandecka i Łukasz Breitenbach goszczą w niej już dwa lata.

Z nowymi pracami wracają też laureaci zeszłorocznej „Twojej wystawy” – dwa płótna od Joanny Śmielowskiej Jaremin z Gdyni, seria zaskakująco drobnych (część prac zamyka się w rozmiarze 5x7cm) miniatur od Warszawianki Izabeli Siemiątkowskiej; zjawi się też podkrośnieński twórca Paweł Armata ze swoimi Fastrygami, które obejrzeć można było dotąd w Kaliszu.

Swoje nowe prace pokażą też dwie wrocławskie malarki, Olena Horhol i Małgorzata Wójcik, obie brały udział w zakończonym niedawno Salonie Wiosennym, druga z nich zdobyła nawet Grand Prix wydarzenia. Organizatorzy goszczą też dwoje nowych twórców w galerii – Izabelę Wojciechowską-Cellmer oraz Macieja Frankiewicza.

Ostatnim z twórców jest Marcin Biegański, jeden z prowadzących galerię, którego prace wzbudzają ostatnio spore zainteresowanie w środowisku malarskim. Seria obrazów wykonana autorską metodą zawieszoną pomiędzy fotografią i malarstwem, uzupełni prace wszystkich wymienionych wyżej gości.

Wystawa, jak każda wystawa zbiorowa, będzie wydarzeniem bardzo rozmaitym i bogatym w swej treści – mnogość form, tematyk, technik i nastrojów, już teraz każe spodziewać się doprawdy obfitej uczty dla miłośników sztuki!

Uczty także dosłownej, bo dzięki ochoczej współpracy sponsorów i patronów wernisaż będzie wzbogacony o bankiet pełen rarytasów miejscowych wytwórców. Piekarnia Gminna Spółdzielnia „SCH” w Przygodzicach dostarczy pieczywo (z kultowym chlebem BARYCZOK na czele), firma Lazur dostarczy wyjątkowe sery pleśniowe, zaś działające na terenie gminy Przygodzice Topolove Sery – sery podpuszczkowe. Wędliny dostarczy Manufaktura Wędlin z Wierzbna, zaś Winnica Czarnoleska tradycyjnie już zjawi się z winami i miodami! W przygotowaniu bankietu tradycyjnie już pomaga Restauracja LIDO w Antoninie.

Wernisaż odbędzie się w budynku galerii w Antoninie przy ulicy Wrocławskiej 6 (przy wjeździe na teren ośrodka LIDO), 3 września o godzinie 17.00.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments