W ramach przygotowywań Platformy Obywatelskiej do wyborów jakie czekają nas w tym roku do Ostrowa przyjechał Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PO Rafał Grupiński, który spotkał się lokalnymi strukturami partii.

 

– Głównym tak naprawdę tematem spotkania będą najbliższe dwie tury wyborów, europejskich i krajowych, bo w istocie każda nasza struktura musi być dobrze przygotowana do tego rozstrzygającego moim zdaniem o losach demokracji w Polsce starcia – mówił poseł Rafał Grupiński.

Obecnie mają trwać również konsultacje nad budową koalicji i do końca lutego powinno się to rozstrzygnąć.

– W dużym stopniu skład naszych list do europarlamentu będzie rozstrzygane na poziomie zarządu krajowego – mówił poseł Rafał Grupiński.

Poruszona została również kwestia wykluczenia radnych powiatowych z Platformy Obywatelskiej i złożenia przez nich odwołania do sądu partyjnego.

 – Gdyby to ode mnie zależało, nie byłoby to możliwe, ale sprawa jest w sądzie krajowym koleżeńskim Platformy Obywatelskiej i w trybie statutowym zostanie rozważona. Jak rozstrzygnie to sąd koleżeńskie, tego nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ale myślę, że zgodnie z decyzjami władz krajowych PO. Przynajmniej mam taką nadzieję. Moje zdanie jest absolutnie krytyczne i dopóki Paweł Rajski i jego radni nie porzucą współpracy z PIS, o którym coraz więcej wiemy, jakie jest to środowisko i czym się kieruje tak naprawdę w polityce, dopóki nie widzę miejsca w platformie dla tych osób. – powiedział Rafał Grupiński.
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments