fot: Starostwo Powiatowe w Ostrowie

Arena Ostrów i kompleks geotermalny w Poddębicach to dwa najlepsze obiekty zaprojektowane i wykonane w ostatnich dwóch latach przez ostrowskich architektów.

W piątek, 22 kwietnia odbyło się podsumowanie Konkursu Architektonicznego Starosty Ostrowskiego, któremu patronuje projektant Pałacu Myśliwskiego w Antoninie- Karl Friedrich Schinkel.

– Jako starosta jestem dumny, że w Wielkopolsce jest to jeden z nielicznych konkursów dedykowanych jest architektom, którzy tak wiele wnoszą w piękno powiatu ostrowskiego. Zawsze podkreślam, że w tym konkursie to nie ja, dokonuje wyboru. To Wy architekci decydujecie komu przypadnie nagroda.  Jako starosta jestem dumny, że tak wiele w powiecie ostrowskim się buduje. Panie, Panowie, wpływacie na piękno, które nas otacza i także z tego powodu chcemy Was podejmować w tak niezwykłym miejscu jaki jest pałac w Antoninie – powiedział Paweł Rajski, Starosta Ostrowski.

Zgłoszone do konkursu obiekty rozpatrywane są w dwóch kategoriach: Nagrody Karla Friedrich Schinkla za obiekty powstałe na terenie Powiatu Ostrowskiego. Druga – Ambasador Ostrowskiej Architektury dotyczy obiektów zaprojektowanych przez ostrowskich architektów a zrealizowanych na terenie całej Polski.

Nagrodę Starosty Ostrowskiego „im. Karla Friedricha Schinkla’’ otrzymała Hala widowiskowo-sportowa „Arena Ostrów’’, autorstwa zespół projektantów: Mariusz Szczuraszek, Weronika Nawrot i Maciej Borecki.

W tym roku przyznana została również Nagroda Specjalna Starosty Ostrowskiego w konkursie Architektonicznym „im Karla Friedricha Schinkla’’ którą otrzymał „Budynek jednorodzinny z garażem w Ostrowie’’ – autorstwa architekta Mariusza Jakubczyka przy współpracy z Joanną Tomala.

Nagrodę Starosty Ostrowskiego „Ambasador Ostrowskiej Architektury’’ 2022 r. otrzymuje projekt „Kraina bez barier – kompleks geotermalny w Poddębicach’’ autorstwa projektantów Piotra Dominiczaka i Mariusza Szczuraszka.

Zobacz również: Ostrowianin Roku 2021 wybrany
ŹRÓDŁOStarostwo Powiatowe w Ostrowie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments