W długi weekend majowy, 23-letni mieszkaniec Mroczenia w powiecie kępińskim za pomocą portalów społecznościowych w internecie pochwalił się swoimi wykroczeniami popełnionymi w ruchu drogowym. Teraz czekają go poważne konsekwencje.

W związku z odbywającymi się na terenie powiatu kępińskiego licznymi nieformalnymi zlotami samochodowymi policjanci przeprowadzili analizę informacji dostępnych na serwisach internetowych oraz portalach społecznościowych na ten temat. W ramach wykonanych czynności, policjanci udokumentowali wykroczenia popełnione przez 23-letniego kierującego.

Mężczyzna ten najpierw w dniu 29 kwietnia dopuścił się wykroczenia polegającego na przekroczeniu prędkości w obszarze zabudowanym o 40 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem został on ukarany mandatem karnym w wysokości 800 zł oraz 9 punktami karnymi.

Następnie w dniu 3 maja ten sam mężczyzna umieścił na jednym z portali społecznościowych film na którym popełnia on kolejne wykroczenia w ruchu drogowym. 23-latek umieścił film na którym zarejestrowane zostało przekroczenie prędkości o 156 km/h poza terenem zabudowanym. Jak ustalili policjanci do wykroczenia doszło na drodze ekspresowej S11 w kierunku Baranowa. Kierowca pędził tam z prędkością 256km/h, a jego pasażer wszystko to nagrywał.

Ponadto ten sam kierujący dzień wcześniej poruszając się innym pojazdem korzystał podczas jazdy z telefonu komórkowego nagrywając swoją jazdę. Podkreślenia wymaga fakt, iż 23-latek z Mroczenia sam umieścił wszystkie nagrania na jednym z portali społecznościowych.

Za swoje zachowanie oraz stworzenie zagrożenia dla zdrowia i życia innych uczestników ruchu drogowego łącznie został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 3800 zł oraz „zasilił” swoje konto 36 punktami karnymi. Takie zachowanie będzie powodowało zatrzymanie prawa jazdy i skierowanie na ponowny egzamin.

Zobacz również: Kolejny tragiczny wypadek w regionie. Nie żyje kierujący BMW
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments