Legendarny parowóz Pt47, czyli pociąg pośpieszny polskiej konstrukcji produkowany pod koniec lat 40. XX wieku odwiedził stację w Nowych Skalmierzycach. Jak podkreśla organizator przejazd odbył się w ramach nostalgicznej przejażdżki pociągiem z wolsztyńskiej parowozowni w czasie lipcowej wyprawy w kierunku mazurskich szlaków kolejowych.

Na przybyłych gości oprócz samego parowozu czekały także inne atrakcje- występ orkiestry kolejowej z Piotrkowa Trybunalskiego, wprowadzająca w klimat minionych lat grupa rekonstrukcyjna z Ostrowa Wielkopolskiego oraz przygotowana przez regionalistę Jerzego Wojtczaka wystawa pt. „Kolejarskie tradycje Nowych Skalmierzyc” połączona z prezentacją modeli kolejek Adama Kocha. Nie sposób także nie wspomnieć o Państwu Chwiłkowskich- czynnych pracownikach kolei, którzy w oryginalnych strojach wręczali bilety peronowe.

Sam przejazd, chociaż odpłatny, zgromadził wielu pasażerów. Mieszkańcy, którzy skorzystali z konkursu ogłoszonego przez burmistrza Jerzego Łukasza Walczaka i odpowiedzieli na dwa proste pytania mogli jednak pojechać parowozem całkowicie za darmo.
ŹRÓDŁOUMiG Nowe Skalmierzyce, Aleksander Liebert
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments