podatek nieruchomości Ostrów Wielkopolski

Trwa roznoszenie decyzji podatkowych w zakresie podatku od nieruchomości w Ostrowie Wielkopolskim. W tym roku, tak jak w poprzednim, pozostanie on na niezmienionym poziomie.

Jednak razem z decyzjami mieszkańcy dostają ulotki promujące miejskie inwestycje wraz z ważnymi informacjami podpisanymi przez prezydent miasta Beatę Klimek. Sprawa tej ulotki poruszona została na ostatniej sesji Rady Miejskiej, gdzie jak zwrócono uwagę zawiera ona pewną nieścisłość w zakresie podnoszenia podatku od nieruchomości.

Jak bowiem czytamy w ulotce – „Drugi rok z rzędu stawki podatku od nieruchomości nie zostały poniesione. W tym miejscu nie ma przekłamania, bo taki jest FAKT. Stawki podatku nie zostały podniesione, jednak można tutaj odnieść wrażenia, czytając ulotkę, że nie podniesiono ich dzięki działaniom prezydent miasta.

Sytuacja była jednak zupełnie inna, gdyż w listopadzie 2022 złożony został projekt uchwały, podpisany przez prezydent miasta Beatę Klimek, podnoszącej wysokość stawek podatku od nieruchomości. Tak, więc podatek od nieruchomości dla mieszkańców Ostrowa zgodnie z przygotowanym projektem uchwały miał wzrosnąć w 2023 roku.

Podczas głosowania, jednak większość radnych nie poparła przygotowanej uchwały przez władze miasta. Przeciwko zagłosowali radni Koalicji Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz radny Mateusz Nycek. Za podniesieniem stawek podatku od nieruchomości zagłosowali radni prezydenckiego Klubu Radnych Przyjazne Miasto. Wstrzymał się natomiast radny Łukasz Jędrzejak.

I tak naprawdę dzięki radnym, którzy nie zgodzili się na podwyżkę podatków – „Drugi rok z rzędu stawki podatku od nieruchomości nie zostały poniesione„. Niestety tej informacji w prezydenckiej ulotce nie znajdziemy.

Zobacz również: Chcą protestować przeciwko OZC i wysokim cenom za ogrzewanie

Zobacz również: Nagrody i premie w ostrowskim Urzędzie Miejskim. Takie kwoty wypłacono w 2023 roku
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Nic nowego. Kampania na całego. Przecież nikt nie przyzna się, że chciał większych podatków