Podczas rozgrywanych w Rawiczu półfinałów Indywidualnych Mistrzostw Polski w trzecim biegu na tor upadł Tomasz Gapiński.

 

W trzecim biegu zawodnik Arged Malesa TŻ Ostrovia przeleciał przez kierownicę i upadł na obojczyk. Po badaniach zdecydowano, że nie jest on zdolny do dalszej jazdy i został przetransportowany do szpitala.

Nie ma jeszcze oficjalnej informacji, jednak podejrzewane jest złamanie obojczyka lub kontuzja barku.

Aktualizacja:

Jak informuje na swojej stronie klubowej Arged Malesa TŻ Ostrovia

„Tomasz Gapiński złamał obojczyk podczas półfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski, który w środę odbył się w Rawiczu. To spore osłabienie Arged Malesa TŻ Ostrovia. Niespełna 37-letni żużlowiec legitymował się bowiem najwyższą średnią w ostrowskim zespole. (…)

W rozmowach z trenerem Mariuszem Staszewskim i prezesem Radosławem Strzelczykiem, zawodnik potwierdzał, że czuje, iż doszło do złamania obojczyka.

Kontuzja Tomasza Gapińskiego jest sporym osłabieniem Arged Malesa TŻ Ostrovia. Beniaminek będzie musiał sobie radzić bez swojego lidera. Pocieszeniem w tych przykrych informacjach jest to, że za Tomasza Gapińskiego ostrowski klub może zastosować zastępstwo zawodnika. Koledzy z drużyny będą zatem musieli wznieść się na wyżyny, by godnie go zastąpić.”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments