Do nietypowego zdarzenia doszło w weekend na terenie powiatu ostrzeszowskiego, gdzie świadkowie mieli podejrzenie, że kierujący jest pod wpływem alkoholu.

W sobotę, w rejonie Ronda Ostrzeszowskiego w miejscowości Szklarka Przygodzicka z uwagi na podejrzenia jazdy kierującego pojazdem marki Kia pod wpływem alkoholu, podróżujący innym samochodem 51-letnia kobieta oraz jej 49-letni partner, podeszli do pojazdu, który zatrzymał się w rejonie zatoczki autobusowej żeby zweryfikować swoje podejrzenia.

Po rozmowie z kierującym, kiedy wsiedli oni z powrotem do swojego samochodu, padł strzał. Jak się okazało mężczyzna posiadał przy sobie broń, z której oddał strzał w nieustalonym kierunku.

– Interweniujący na miejscu policjanci zatrzymali 30-latka, mieszkańca powiatu ostrowskiego, a także zabezpieczyli posiadany przez niego przedmiot. W trakcie czynności okazało się, że jest to broń obronna na gumowe kulki, na posiadanie której nie jest wymagane zezwolenie. Ponadto podczas kontroli osobistej przy mężczyźnie ujawniono woreczek strunowy z zawartością białego proszku w ilości około 1 grama – informuje st. asp. Magdalena Hańdziuk z KPP w Ostrzeszowie.

Po przewiezieniu kierującego do ostrzeszowskiej komendy wykonano u niego test na zawartość w organizmie środków psychoaktywnych z wynikiem pozytywnym oraz pobrano krew do badań.

30-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzut kierowania gróźb karalnych. 

Zobacz również: Pożary w sylwestrową noc
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments