mł. kpt. Adam Spychała, strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim zdobył złoto w drużynie oraz brązowy medal w sztafecie na mistrzostwach świata Firefighter Combat Challenge.

Podczas Mistrzostwa Świata Firefighter Combat Challenge, które odbyły się w hrabstwie Martin County w stanie Floryda w USA mł. kpt. Adam Spychała z ostrowskiej komendy, który zdobył:

– I miejsce w drużynie,

– III miejsce w sztafecie.

W zawodach indywidualnych brała udział limitowana liczba zawodników z całego globu w liczbie 350. W kategorii wiekowej, w której startował Adam do finałowych startów zakwalifikowano 46 najszybszych zawodników. Zawody rozpoczynały 4 dniowe eliminacje w których ostrowski strażak zajmował drugie miejsce w kategorii poniżej 40 lat z czasem 1:22.17. Start w zawodach polegał na tym, że każdy zawodnik miał do dyspozycji 6 biegów eliminacyjnych.

Ostatecznie w kategorii indywidualnej Adam Spychała osiągnął wynik 1:19.18, do którego niestety doliczono 10s punktów karnych, co spowodowało brak możliwości nawiązania walki i powtórzenie zeszłorocznego sukcesu tj. zdobycia Mistrzostwa Świata.

W kategorii drużynowej polscy strażacy wraz z Adamem zdobyli złoty medal, gdzie na wynik składała się suma najlepszych trzech czasów indywidualnych. Z kolei w kategorii sztafetowej w półfinale Polacy ulegli drużynie z Ukrainy i wywalczyli brązowy medal.