Wiele prac budowlanych wymaga zastosowania specjalistycznego podnośnika, nie oznacza to jednak, że każda firma musi posiadać swój własny dźwig. W jakich sytuacjach wynajem będzie korzystną opcją?

Nietypowe zlecenia

Bez wątpienia momentem, w którym wynajem podnośnika będzie bardzo dobrym wyborem, jest jedynie okazjonalne wykonywanie zleceń wymagających jego użycia przez firmę. Ze względu na brak konieczności ciągłej eksploatacji urządzenia jego zakup i utrzymanie byłyby kosztowne oraz nie rozsądne, szczególnie jeżeli nie byłoby ono regularnie użytkowane. Kolejnym atutem, jest możliwość zmniejszenia nakładów kadrowych, wynajem dźwigu, oznacza często również możliwość skorzystania z usług profesjonalnej obsługi, dzięki temu, firma ma możliwość zatrudniania na stałe mniejszej ilości pracowników.

Ułatwienia logistyczne

Jedną z największych zalet wynajmu są oszczędności czasu i nakładów przeznaczonych na logistykę. Wiele firm operuje na terenie całego kraju, z tego powodu, w momencie przyjęcia zlecenia konieczny jest transport sprzętu, który poza tym, że jest kosztowny, zabiera dużą ilość czasu, szczególnie problematyczne mogą być podnośniki, których rozebranie i montaż bywają złożonym procesem. W takich momentach warto rozważyć wynajem dźwigu, który znajduje się na miejscu, lub w niewielkiej odległości od zlecenia, dzięki temu, możliwe będzie wprowadzenie licznych oszczędności. Skorzystanie z takiej opcji, ściąga również z barków przedsiębiorcy ciężar zachowania urządzenia w odpowiednim staniem technicznym, poprzez wymianę zużytych części, naprawę usterek i regularne akcje serwisowe, wszystkie czynności serwisowe leżą więc po stronie wynajmującego. Co, jeżeli dźwig się zepsuje? Nie ma powodów do obaw, firmy zwykle w bardzo szybkim czasie zapewniają zastępczy podnośnik.

Dźwig na chwilę

Nie zawsze na budowie użycie dźwigu konieczne jest przez cały okres jej trwania, bywa, że urządzenie potrzebne jest jedynie do wykonania kilku bardzo konkretnych czynności, w takiej sytuacji, wynajem daje wspaniałe możliwości zaoszczędzenia, istnieje bowiem możliwość skorzystania z najmu jedynie na kilka dni lub tygodni, umożliwi to użycie podnośnika do wszystkich wymaganych czynności jednocześnie, nie generując dodatkowych kosztów związanych z długotrwałym wynajmem. Gdzie znaleźć firmę udostępniającą specjalistyczne pojazdy na wynajem? Idealną opcją będzie wynajem dźwigu Gostyń.

Jak widać, wynajem dźwigu jest nie tylko bardzo opłacalny, może również przyśpieszyć wykonywanie prac budowlanych, oraz w dużym stopniu uprościć ich przebieg. 
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments