Podpisana została umowa z firmą INVICTA, która realizować będzie dla mieszkańców miasta w tym roku program pn.: „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego w latach 2017-2019″.

Firma INVICTA program dla mieszkańców Ostrowa realizować będzie po raz drugi i tak jak w ubiegłym roku program realizowany będzie we Wrocławiu.

– W ubiegłym roku na program przeznaczyliśmy 50 000 zł – informuje prezydent miasta Beata Klimek. Do programu zgłosiło się 18 par, zakwalifikowano 10 par. Do ciąży doszło w trzech przypadkach, a jedna para oczekuje na informację o ciąży.

Na realizację programu w roku 2019 z budżetu miasta Ostrowa Wielkopolskiego przeznaczona zostanie kwota 230 000zł i będzie mogło z niego skorzystać 46 par.

Mieszkańcy Ostrowa, którzy zakwalifikują się do programu zgodnie z przyjętymi kryteriami, będą mogli uzyskać jednorazowe dofinansowanie do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w wysokości do 5 000zł pod warunkiem przeprowadzenia przynajmniej jednej całej procedury przewidzianej w programie zapłodnienia pozaustrojowego. Pozostałe koszty procedury ponoszą pacjenci.
ŹRÓDŁOfacebook.com/prezydent.beata.klimek
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments