Ostrowscy Strażnicy Miejscy na podstawie zapisu monitoringu ustalili i ukarali mandatem karnym mężczyznę, który wyrzucił do śmietnika osiedlowego stare opony samochodowe.

– Podrzucanie odpadów typu zużyte opony, sprzęt AGD czy stare meble na terenach spółdzielczych czy też wspólnot mieszkaniowych przez osoby niebędące mieszkańcami danego osiedla w ostatnim okresie stało się dość częstym procederem. Choć trudno w to uwierzyć, ale są nadal osoby, które zamiast oddać bezpłatnie na PSZOK tego typu odpady decyduję się na ich podrzucanie najczęściej późnym wieczorem bądź nocą w rejon pojemników osiedlowych na terenie miasta – informują Strażnicy Miejscy z Ostrowa Wielkopolskiego.

Zainstalowana kamera w rejonie skrzyżowania Strzelecka i Al. Solidarności, która stanowi element monitoringu miasta zarejestrowała moment, gdy kierowca po zaparkowaniu pojazdu i założeniu rękawiczek wyjął z bagażnika opony i porzucił je pod kontenerami na odpady a następnie wsiadł pośpiesznie do pojazdu i oddalił się z tego miejsca.

Na podstawie zapisu monitoringu ustalono, markę pojazdu, numery rejestracyjne, jego kolor i wizerunek sprawcy wykroczenia. Po ustaleniu jego danych został ukarany mandatem karnym.

Zobacz również: 45-latek ukradł pateny liturgiczne z kościoła
ŹRÓDŁOfacebook.com/SMOSW
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments