W pierwszym dniu nowego roku postanowiliśmy podsumować 2018 rok, przypominając kilka wydarzeń, które były ważne dla wielu z nas lub wpłynęły na to, co dzieje się w naszym regionie.

Podsumowanie zaczynamy od wyborów jakie miały miejsce w październiku ubiegłego roku. Wygrana w pierwszej turze Beaty Klimek i to z ponad 65% poparciem z pewnością zszokowała wiele osób. Do tego zwycięstwo jej komitetu w wyborach samorządowych i pozyskanie radnej z klubu PIS spowodowało, że przez kolejne 5 lat będzie mogła pani prezydent, posiadając większość w radzie miasta realizować swój program wyborczy bez większych problemów.

Jednak moim zdaniem to, co się stało również w radzie powiatu, czyli wykluczenie radnych Platformy Obywatelskiej z partii to pokłosie wystawienia swojego komitetu do powiatu przez Beatę Klimek. Gdyby tego nie zrobiła, z pewnością głosy rozłożyłyby się inaczej i rada powiatu wyglądałaby dzisiaj zupełnie inaczej.

 

Ważną sprawą z ubiegłego roku dla wielu z nas jest w końcu podjęcie decyzji o budowie hali widowiskowo-sportowej w Ostrowie. Niestety źle się stało, że budowane są dwie hale. Kto ponosi winę za to, że budowane są dwie hale? Tego nigdy się pewnie nie dowiemy, gdyż każda ze stron tego sporu ma swoje zdanie w tej kwestii. Można tylko przypuszczać i spekulować.

Cieszy w Ostrowie powstanie Muzeum 3D oraz Mediateki, które przyciągają wiele osób, szczególnie młodszych ostrowian. Miastu udało się też pozyskać środki na rewitalizację śródmieścia. Program będzie realizowany przez następne dwa lata.

Nie wiadomo jednak jak dzisiaj określić wybudowanie Centrum Przesiadkowego. Zostało wybudowane w roku 2018, jednak z nowym rokiem rozpoczyna działalność. Czy było to dobre rozwiązanie, czy nie, przekonamy się z pewnością już w ciągu kilku najbliższych dni?

W Powiecie Ostrowskim działo się wiele, szczególnie pod względem inwestycyjnym. Oddano do użytku Centrum Kształcenia Praktycznego, trzy nowe oddziały w ostrowskim szpitalu. Przeprowadzono remonty wielu dróg i powstały nowe ścieżki rowerowe. Dodatkowo pozyskane zostały rekordowe środki na modernizację zespołu pałacowego w Lewkowie. W Michałkowie powstała nowoczesna baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Niestety nie można zapomnieć o kilku sprawach, które nie są przyjemne i wielu z nas się nie podobają.

Pierwsza rzecz to można powiedzieć sprawa, która pojawiała się w ostatnich dniach starego roku. Podwyżka cen za wywóz śmieci. Niestety w nowym roku zapłacimy o 63% więcej za wywóz śmieci segregowanych.

W ubiegłym roku błędy popełnione przez miejskich urzędników spowodowały, że Ostrów został odrzucony z programu dofinansowania fotowoltaiki w wyniku czego ostrowianie nie mogli uzyskać dofinansowania montażu urządzeń produkujących tańszy prąd. Skorzystały z tego z sukcesem inne gminy z naszego regionu.

To tak w wielkim skrócie sprawy, wydarzenia, które warto odnotować z ubiegłego roku.

Sportowe podsumowanie roku znajdziecie państwo w tym ARTYKULE.
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments