We wtorek, 2 lipca, przedstawiono wyniki naboru do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Niestety nie wszyscy uczniowie dostali się do wymarzonej szkoły.

 

– W sumie wnioski złożyło ponad 3430 uczniów – mówił starosta Paweł Rajski. – Tyle wniosków złożono do naszych szkół. Dziś nastąpiło przydzielanie uczniów do poszczególnych szkół i mogę powiedzieć, że tylko 73 uczniów nie znalazło się w wymarzonej szkole, czyli ani pierwszy, ani drugi, ani trzeci wybór nie został spełniony. Oczywiście jest mi bardzo przykro, że nie odstali się do wymarzonej szkoły. Pociechą może być to, że mamy dla nich przygotowane  miejsca w innych szkołach i skierujemy pod ich adresem inną ofertę edukacyjną, która z pewnością nie do końca ich zadowoli.

Do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych władze powiatu spodziewały się, że  złożonych zostanie około 3060 wniosków. Złożone zostało jednak 3430. Ponad 700 wniosków złożonych zostało przez uczniów spoza powiatu ostrowskiego.

– Skoro w takiej liczbie uczniowie przychodzą do naszych szkół, to znaczy, że ostrowska oświata ma swoją markę i że ostrowska oświata cieszy się dużym uznaniem – mówił starosta Paweł Rajski.

16 lipca szkoły ogłoszą listę kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments