W niedzielę, 16 lutego w Luboniu rozegrano Mistrzostwa Wielkopolski w tenisie stołowym. W mistrzostwach wystartowało 32 najlepszych seniorek i seniorów województwa wielkopolskiego.

LKS Tajfun reprezentowało trzech zawodników: Mateusz Lisiecki, Mateusz Kowal i Bartosz Polus. W grach indywidualnych najlepsze miejsce zajął Mateusz Kowal, który wywalczył 5 miejsce. Mateusz Lisiecki był 9, a Bartosz Polus 17.

Po grach indywidualnych rozegrano gry podwójne i mieszane. Ostrowscy zawodnicy zdobyli łącznie trzy medale, 2 złote i 1 brązowy. Dwa złote medale podczas mistrzostw wywalczył Mateusz Lisiecki. W grze podwójnej z Adrianem Spychałą z Ochmana Raszków i w grze mieszanej z Anitą Chudy z LKTS Luboń. Natomiast Mateusz Kowal z Natalią Piechotką również z LKTS Luboń wywalczył brązowy medal. Piąte miejsce w grze podwójnej zajęła ostrowska para deblowa, tj. Mateusz Kowal i Bartosz Polus.

Cieszymy się, że zdobyliśmy w Mistrzostwach Wielkopolski trzy medale, w tym dwa złote. W mistrzostwach mogli wystartować zawodniczki i zawodnicy, którzy w rankingu po trzech turniejach kwalifikacyjnych zajmowali miejsca 1 – 32. Tak więc, potwierdziliśmy przynależność do najlepszych tenisistów stołowych województwa wielkopolskiego, powiedział trener ostrowskiego Tajfuna, Robert Strzelczak.
ŹRÓDŁOLKS Tajfun