Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził zmianę taryfy dla ciepła dostarczanego przez Ostrowski Zakład Ciepłowniczy. Wysokość podwyżki jest dużo większa niż pierwotnie informowały władze spółki.

Nowa taryfa została zatwierdzona w dniu dzisiejszym i wynikają z wniosku OZC SA w Ostrowie Wielkopolskim z dnia 25 lutego 2022 r., uzupełnionego pismami z 28 kwietnia, 31 maja, 28 czerwca, 28 lipca i 3 sierpnia 2022 r.

W poniżej tabeli mamy zatwierdzone dzisiaj zestawienie nowych cen i stawek opłat w zakresie wytwarzania oraz przesyłania i dystrybucji ciepła dla grup odbiorców taryf G-2, G-3,G-4, G-5 w Ostrowie Wielkopolskim.

Dla porównania, poniżej publikujemy ceny i stawki jakie obowiązywały od lutego 2022 roku dla odbiorców w Ostrowie Wielkopolskim.

Według wcześniejszych informacji z kwietnia tego roku, cena za 1 GJ dla najpopularniejszych grup użytkowników od G2 do G5 miała wynieść jak informował radny Andrzej Kornaszewski około 100zł netto, co w odniesieniu do obowiązującej do tej pory taryfy miałoby stanowić wzrost cen o 102,8%. Spółka OZC informowała, że złożony został wniosek o zmianę taryfy dla ciepła o wzrost ceny w wysokości 87%. Jak się okazuje podwyżka jest jeszcze większa, gdyż cena ciepła za 1 GJ ma wynosić 121,03zł, czyli wzrost ma wynieś około 145%.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że wzrosną również ceny dla pozostałych grup taryfowych. Poniżej nowe zatwierdzone taryfy.

Czy to koniec podwyżek? Wszystko będzie pewnie zależało od sytuacji na światowych i krajowych rynkach energii.
Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Węgiel drogi, gaz drogi to nic dziwnego że ceny w górę. Dobrze by było żeby chociaż sobie dobre zapasy węgla zrobili. Grzanie prądem byłoby jeszcze droższe

Przyjazne miasto dla swoich. My zapłacimy i to sporo

Głosujcie dalej na pisiorow

a co z ets ue- z 9eu -na 1200eu i tona- trzeba myslec a nie walic glupoty