W sobotę, 11 maja, w jednym z gospodarstw w Gałązkach Wielkich odbyło się plenerowe spotkanie miłośników ogrodów. Jego inicjatorami byli kojarzeni z programem telewizyjnym „Maja w Ogrodzie” Grażyna i Maciej Beierowie oraz Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.

– Ideą przewodnią spotkania w naszym ogrodzie była chęć podzielenia się z innymi sympatykami zieleni zdobytymi doświadczeniami w ich tworzeniu i pielęgnacji. Hasło „ogród” jest dla nas bardzo pojemne – może być nim i park, i balkon, i zwykły przydomowy kawałek zieleni czy zaokienny parapet. Wychodzimy bowiem z założenia, że miłośnicy zieleni są sobie równi. Niejednokrotnie przeszkodą w stworzeniu własnego ogródka jest brak pomysłu i wysoki koszt jego założenia. Doświadczenia uczestników spotkań, wzajemne porady, uwagi, wymiana sadzonek, a przede wszystkim rozmowy w cztery oczy mogą pomóc w usunięciu tych przeszkód i być może pomóc w powstaniu kolejnego, pięknego ogrodu na terenie naszej zielonej gminy – powiedzieli właściciele ogrodu.

– Jako miłośnik natury jestem niezmiernie dumny, że na terenie naszej Gminy są tacy mieszkańcy jak Państwo Beier – zachwycał się burmistrz Jerzy Łukasz Walczak. – To dzięki pasji i zaangażowaniu w codzienną pielęgnację możemy dziś wszyscy podziwiać piękno tego wręcz bajkowego ogrodu. Mam nadzieję, że za Państwa przykładem pójdą kolejni mieszkańcy, wszak to dzięki takim cudom natury możemy mówić, że nasza mała Ojczyzna jest po prostu wyjątkowa.

Spotkanie w Gałązkach Wielkich to dopiero początek, jeszcze tej wiosny zostanie zaplanowane kolejne spotkanie– tym razem w Miedzianowie.
ŹRÓDŁOUMiG Nowe Skalmierzyce, Dariusz Smułka
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments