Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim wraz z Urzędem Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz Miejskim Zakładem Komunikacji prowadzi kampanię profilaktyczno – informacyjną związaną z zapobieganiem oszustw metodą m.in. „na policjanta” i „na wnuczka”. Kampania skierowana jest przede wszystkim do seniorów naszego miasta i powiatu.

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego mając na względzie dobro seniorów organizują akcje informacyjne dotyczące zagrożeń ze strony oszustów. Funkcjonariusze we współpracy z Urzędem Miasta oraz Miejskim Zakładem Komunikacji zadbali o to, aby najważniejsze informacje dotarły do osób podróżujących autobusami miejskimi. W ostrowskich autobusach zobaczyć można plakaty przestrzegające seniorów przed oszustwami i kradzieżami. Plakaty znajdują się również na wiatach autobusowych, w Galerii „Ostrovia”, placówkach handlowych, aptekach czy na terenach Rodzinnych Ogródkach Działkowych.

Niestety, cały czas dochodzi do przestępstw metodami „na wnuczka”, czy „na policjanta”. W sobotę informowaliśmy o seniorach, którzy padli ofiarą przestępców podających się za funkcjonariuszy CBŚP. Tym razem mieszkająca na terenie Kalisza 83-letnia kobieta i 76-letni mężczyzna przekonani o tym, że ma dojść do przestępstwa na ich szkodę, przekazali oszustom wszystkie oszczędności. Łącznie stracili blisko 60 tys. złotych. Przeczytasz o tym TUTAJ>>

Natomiast w maju mieszkaniec Ostrowa został oszukany na kwotę 120 000 zł – Więcej na ten temat>>.

Dlatego też Policja ostrzega i po raz kolejny apeluje, nie dajmy się oszukać!

Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie poproszą o przekazanie żadnej sumy pieniędzy! Przypominamy! We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją. Zanim wybierzemy numer 997 lub 112 upewnijmy się, że rozłączyliśmy wcześniej połączenie!

Pamiętajmy! W przypadku otrzymania telefonu z prośbą o przekazanie pieniędzy od osoby podającej się za policjanta możemy być pewni, iż rozmawiamy z oszustem!

Apelujemy również do wszystkich aby informowali swoich najbliższych, sąsiadów, znajomych ostrzegając ich przed działaniami oszustów. Jeden telefon wystarczy, by uchronić się przed utratą oszczędności całego swojego życia.
ŹRÓDŁOostrow-wielkopolski.policja.gov.pl