wlamanie do domu zlodziej kradzież Ostrów Wielkopolski
zdjęcie poglądowe

Niedługo rozpocznie się sezon wakacyjny, czas urlopów, wyjazdów. Niestety to też czas włamań do domów, szczególnie do osób, które korzystają z wypoczynku.

Dlatego policjanci przypominają, że już teraz warto więc pomyśleć i zrobić wszystko, co jest niezbędne, aby zabezpieczyć się przed niemiłą niespodzianką, która może nas spotkać po powrocie z wypoczynku.

Włamanie do domu/mieszkania pociąga za sobą nie tylko straty materialne. Bardzo często wiąże się również z utratą poczucia bezpieczeństwa i nietykalności osobistej.

Planując lub wyjeżdżając na urlop, jak apelują policjanci warto pamiętać o:

  • Planując urlop rozważ zdeponowanie w banku posiadanej gotówki, kosztowności i innych wartościowych przedmiotów.
  • Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać! Zainwestuj w zabezpieczenia np. rolety antywłamaniowe, alarm połączony w monitoringiem, atestowane zamki, dobre oświetlenie terenu, czujniki ruchy.
  • Poproś zaprzyjaźnionych sąsiadów lub inną zaufaną osobę o to, żeby podczas Twojej nieobecności zwrócili uwagę na Twój dobytek. Nigdy nie zostawiaj kluczy w umówionym miejscu np. pod wycieraczką czy doniczką.
  • Wychodząc z domu zamykaj drzwi i okna (również te piwniczne i dachowe) oraz nie zapomnij włączyć alarmu.
  • Przed dłuższym wyjazdem warto również zakręcić zawory doprowadzające wodę i gaz do domu oraz pomieszczeń gospodarczych.
  • Opuszczając na dłużej mieszkanie nie sygnalizuj swej nieobecności.
  • Miejmy na uwadze, że media społecznościowe mogą być źródłem informacji dla złodzieja! Nie informujmy, że wyjeżdżamy.

Jeśli zorientujesz się, że doszło do włamania bądź kradzieży w naszym domu/mieszkaniu nie dotykaj niczego, opuść pomieszczenie i niezwłocznie poinformuj Policję.

Jeśli jesteś świadkiem sytuacji, w której obce osoby obserwują i „kręcą się” wokół waszych zabudowań lub domu waszego sąsiada również poinformuj o tym Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments