Policjanci zatrzymali 4 osoby, które próbowały oszukać i wyłudzić blisko 40 tys. zł. od mieszkanki Ostrowa Wielkopolskiego. Zostali oni aresztowani na 3 miesiące i grozi im do 12 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu przy współpracy z policjantami z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 4 osoby w wieku od 23 do 43 lat podejrzane o popełnianie oszustw metodą „na listonosza i policjanta”. Kryminalni już od dłuższego czasu rozpracowywali grupę, która miał się trudnić tego typu procederem. Zainteresowali się zdarzeniami, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie Konina i Ostrowa. Oszuści dzwonili do potencjalnej ofiary informując, że odwiedzi ją listonosz, który tak naprawdę jest oszustem i będzie chciał ją okraść. Sugerowali przekazanie wszystkich pieniędzy w depozyt „policjantowi”, który miał je zabezpieczyć.

Gdy kolejny raz próbowali zastosować swoją metodę w Ostrowie, prawdziwi policjanci już na nich czekali. Chwilę po odebraniu od pokrzywdzonej pieniędzy, zatrzymali pierwszego z mężczyzn. Kolejny, który stał na czatach, został zatrzymany na ulicy. Ostatnich dwóch zatrzymano w zaparkowanym samochodzie.

Funkcjonariusze odzyskali blisko 40 tys. złotych, które przestępcy właśnie wyłudzili, a dodatkowo policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 19 tys. złotych pochodzących z przestępstwa popełnionego w Radomiu.

Cała czwórka usłyszała zarzut oszustwa i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej za co grozi do 12 lat więzienia. Został zastosował wobec nich 3-miesięczny areszt tymczasowy.

Zobacz również: Wjechał na chodnik i potracił pieszego
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments