fot: policja.gov.pl

Policjanci ruchu drogowego w całej Polsce prowadzą dzisiaj działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem działań funkcjonariuszy będzie egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.

W piątek, 30 czerwca zostaną przeprowadzone ogólnopolskie działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Tego dnia policjanci obejmą nadzorem miejsca, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, a przyczyną ich jest nadmierna prędkość.

Kaskadowy pomiar prędkości prowadzony jest przez policjantów wyposażonych w ręczne mierniki prędkości, w kilku miejscach i na tym samym odcinku drogi.

Ponadto nie zabraknie policyjnych kontroli prowadzonych w sposób dynamiczny. Policjanci ruchu drogowego w radiowozach z wideorejestratorami będą w zdecydowany i konsekwentny sposób egzekwować, od kierujących przestrzegania przepisów drogowych, w tym ograniczeń prędkości.

Policjanci przypominają, że przekraczanie dopuszczalnych prędkości często jest przyczyną poważnych wypadków drogowych, których skutkiem są ciężkie obrażenia ciała, a nawet utrata życia.

Zobacz również: Dwa zdarzenia drogowe na ostrowskich ulicach
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments