Ostrowscy policjantami przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Gminy w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzili akcję trzeźwość.

W sobotę, 26 sierpnia policjanci ostrowskiej jednostki wspólnie z pracownikami z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Gminy w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne. Policjanci oprócz kontroli stanu trzeźwości kierujących, wręczali kierowcom przygotowany pakiet gadżetów oraz ulotki zawierające przestrogi i najważniejsze informacje na temat negatywnych skutków kierowania pojazdami po alkoholu.

W trakcie prowadzonych działań policjanci skontrolowali stan trzeźwości blisko 100 kierujących.

Należy bowiem pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ciągle jednak są osoby, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu, nie myśląc o tym, jak poważne zagrożenia powodują. Po spożyciu alkoholu tracimy zdolność koncentracji i odpowiednich odruchów za kierownicą oraz zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji.

Zobacz również: Pijany motocyklista wjechał w słup oświetleniowy

Zobacz również: Pijany wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments