Za kilka dni miejskie i gminne cmentarze będą pełne ludzi, którzy we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny odwiedzą groby swoich bliskich, zapalą znicze, przyniosą kwiaty. Dlatego też policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego rozpoczynają działania mające na celu zapobieganie przestępstwom oraz wykroczeniom, które mogłyby zostać popełnione na terenie cmentarzy oraz w ich rejonie.

Okres Wszystkich Świętych to dla policjantów czas szczególnej aktywności prewencyjnej i prowadzenia działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa. Dlatego zarówno dzielnicowi, jak i policjanci z prewencji i ruchu drogowego patrolują i obchodzą tereny cmentarzy oraz ich rejon. Podczas takich działań funkcjonariusze oprócz rozmów profilaktycznych przekazują również elementy odblaskowe.

Policjanci przypominają mieszkańcom, że zadbanie o własne mienie, podczas porządkowania grobów, powinno być dla nich priorytetem. Tłumaczą, by podczas porządkowania grobów nie zostawiać, nawet na chwilę, torebki saszetki lub innych wartościowych przedmiotów na pomniku czy ławce.

Płacąc za zakupy na straganach przy cmentarzach, róbmy to dyskretnie, nie ujawniając otoczeniu całej zawartości portfela. Pieniądze, karty płatnicze, dokumenty czy telefon komórkowy trzymajmy najlepiej w wewnętrznej kieszeni ubrania, co utrudni w tłumie ewentualną próbę ich kradzieży.

Ponadto policjanci apelują również, aby piesi, którzy wybierają się na groby, szczególnie teraz, gdy jesień w pełni i szybko zapada zmrok, wyposażyli się w ważne dla naszego bezpieczeństwa elementy odblaskowe. Korzystając ze środków komunikacji publicznej, zachowajmy szczególną czujność zwłaszcza przy wsiadaniu i wysiadaniu.

Zobacz również: Będą dodatkowe linie autobusowe i bezpłatne przejazdy

Zobacz również: Warunki na drogach. Ostrowscy policjanci apelują
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments