Od października Policja prowadzi wzmożone działania prewencyjne i pomocowe w zakresie wsparcia osób samotnych, bezradnych i bezdomnych. W trosce o bezdomnych ostrowscy policjanci wspólnie z księdzem z parafii pw. Ducha Świętego przeprowadzili działania.

W ubiegłym tygodniu dzielnicowi ostrowskiej komendy wspólnie z księdzem Łukaszem Skorackim z parafii pw. Ducha Świętego i przedstawicielami tej parafii sprawdzali miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Sprawdzając miejsca pobytu i ujawniając takie osoby, przekazywali im żywność i ciepłe napoje.

Jednym z zadań policjantów w okresie jesienno-zimowym jest kontrola miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne (ogródki działkowe, dworce, opuszczone budynki). Funkcjonariusze w każdym przypadku napotkania takich osób proponują im schronienie w specjalnych placówkach i noclegowniach. Niestety niesienie pomocy takim osobom nie należy do łatwych zadań, ponieważ wielu bezdomnych trudno przekonać do tego, aby skorzystali z noclegowni.

Mundurowi przypominają, że można sygnalizować policjantom miejsca, w których przebywają bezdomni nie tylko pod numerem alarmowym, ale również za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa. https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html
ŹRÓDŁOKPP Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments