Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego, wchodzący w skład grupy „SPEED”, przerwali jazdę 24-letniego kierowcy BMW. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością ponad 120 km/h. Niestety, nie jest to jedyny „pirat drogowy” zatrzymany przez policjantów.

Kolejni zatrzymani za nadmierną prędkość to 19 letni kierowca pojazdu marki VW Bora, który jechał z prędkością 116km/h, czy 36 latek kierujący osobowym fordem. Mężczyzna jechał 110km/h.

Ponad 100km/h jechał też 31-letni kierowca citroena i 50-latek jadący BMW.

W ręce ostrowskiej drogówki wpadł również 59-latek z Poznania. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych Policji funkcjonariusze ustalili, że 23 grudnia ubiegłego roku kierowca miał zatrzymany dokument w związku z przekroczeniem prędkości powyżej 50km/h w terenie zabudowanym.

Policja wciąż apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie „nogi z gazu”. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem niewłaściwy odstęp w połączeniu z nadmierną prędkością to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, przekraczanie dopuszczalnych limitów prędkości to elementy, które każdy kierowca musi wykluczyć ze schematów swoich zachowań. Czasem jedna niefortunna decyzja, kilka sekund nieuwagi decyduje o ludzkim życiu i zdrowiu.
ŹRÓDŁOKPP w Ostrowie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments