Policjanci z naszego regionu ustali w ostatnim czasie kilku sprawców wyrzucania w miejscach publicznych śmieci.

W poniedziałkowy wieczór, 18 kwietnia, policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Pleszewa, dotyczące zaśmiecania na terenie parku miejskiego „Planty”. 

Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, zastali grupę młodzieży. Jak się okazało, jeden z nich, 16-letni mieszkaniec gminy Pleszew, wrzucił do wody, worek ze śmieciami. Teraz, ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania, będzie tłumaczył się w sądzie dla nieletnich. 

We wtorek 19 kwietnia br. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kępnie podczas kontroli rejonów leśnych os. Murator w Baranowie zauważyli pozostawione śmieci w postaci  papierków, paczek po papierosach oraz butelek po napojach.

Jak się okazało w śmieciach znajdował się również kawałek kartki na którym były umieszczone dane osobowe 32-letniego mieszkańca gminy Baranów. Mężczyzna tłumaczył się, że przypadkowo „zgubił” kilka papierków. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Dwa dni później również policjanci z Kępnie podczas patrolu miejscowości Wierzbięcin na jednej z polnych dróg zastali bardzo dużą ilość śmieci poprodukcyjnych z zakładu stolarskiego. W śmieciach policjanci znaleźli szereg dowodów świadczących o tym, że są to śmieci pochodzące z zakładu stolarskiego w miejscowości Donaborów.

Mundurowi natychmiast udali się do wskazanego zakładu i już po krótkiej rozmowie, właściciel przyznał się że śmieci pochodzą z jego zakładu. Policjanci zobligowali go do uprzątnięcia śmieci i następnie został sporządzony przeciwko niemu wniosek o ukaranie do Sadu Rejonowego w Kępnie. Mężczyzna poddał się dobrowolnie karze w wysokości 5 tysięcy złotych.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments