Policjanci poszukują świadków dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło w styczniu na terenie Kalisza.

Do pierwszego zdarzenia doszło 10 stycznia o godz. 4:23 na ul. Kościuszki 1a w Kaliszu. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem typu bus koloru białego (z widocznie zaznaczoną częścią dachu w kolorze żółtym) nie zachował bezpiecznej odległości wykonując manewr omijania w wyniku czego doprowadził do uszkodzenia zaparkowanego pojazdu marki Opel Zafira koloru srebrnego. Sprawca zdarzenia oddalił się z miejsca.

Drugie ze zdarzeń miało miejsce 24 stycznia około godziny 7:40 na rondzie Westerplatte, gdzie kierujący n/n pojazdem nie zachował szczególnej ostrożności w wyniku czego doprowadził do bocznego zderzenia i uszkodzenia pojazdu marki Peugeot 206, którego kierująca poruszała się ul. Al. Wojska Polskiego, od kierunku Ostrowa Wlkp. w kierunku centrum Kalisza. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia.

W związku z prowadzonymi czynnościami wyjaśniającymi w tych sprawach, które mają na celu ustalenie sprawcy wykroczenia, policjanci proszą o kontakt osoby, które były naocznymi świadkami zdarzenia. O pomoc proszone są również osoby, których pojazdy wyposażone są w rejestratory jazdy, których nagranie mogłoby przyczynić się do ustalenia numerów rejestracyjnych pojazdów, sprawców tych zdarzeń.

Wszystkie istotne dla sprawy informacje można przekazywać prowadzącej postępowanie asp. Katarzynie Walczak tel. 47 77 514 75 lub 47 77 51 460 (Sekretariat Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej). Informacje można również przesyłać na adres: rzecznik.kalisz@po.policja.gov.pl

Zobacz również: Radni PIS chcą tablicy Lecha Kaczyńskiego w Ostrowie oraz reparacji od Niemiec
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments