pijany kierowca
zdjęcie poglądowe

Policjanci z naszego regionu zatrzymali kolejnych kierujących, którzy kierowali pojazdami będąc pod wpływem alkoholu. Na szczęście w tych przypadkach zostali oni zatrzymani i nie doszło do tragedii.

W miejscowości Jedlec doszło do ujęcia obywatelskiego nietrzeźwego kierowcy. Na miejscu zdarzenia, policjanci zastali zgłaszającego, który poinformował funkcjonariusz, ze jechał swoim samochodem, a na skrzyżowaniu kierowca samochodu marki Fiat, nie ustąpił mu pierwszeństwa przejazdu. 29-latek pojechał za fiatem i w momencie, gdy kierowca zatrzymał się przy sklepie, podszedł do samochodu. Zgłaszający miał podejrzenie, że kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu, dlatego zabrał mu kluczyki i powiadomił policjantów.

Kierowcą okazał się 67-letni mieszkaniec gminy Gołuchów. Mężczyzna został poddany badaniu na urządzeniu pomiarowym, które wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. 

Natomiast w Pleszewie na skrzyżowaniu ul. Armii Poznań z DK nr 11 doszło do kolizji drogowej. Kierowca samochodu marki Renault Clio podczas skręcania w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy samochodu marki Jeep i doszło do zderzenia obu pojazdów.

Mężczyzna siedzący za kierownicą renault zaczął uciekać. Tą sytuację widzieli inni kierowcy, którzy udali się za samochodem. Wśród nich była policjantka po służbie, która nawiązała kontakt z dyżurnym pleszewskiej komendy i informowała na bieżąco o przebiegu zdarzenia. 
Kierowca został ujęty, gdy świadkowie zajechali drogę renault, a następnie podbiegli do pojazdu i zabrali mu kluczyki.

Sprawcą kolizji okazał się 57-letni mieszkaniec gminy Pleszew. Mężczyzna miał 0,8 promila alkoholu w organizmie. 

Kolejny pijany kierujący został przez policjantów do kontroli drogowej. Za kierownicą samochodu marki VW Golf siedział 59-latek, który miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments