zdjęcie poglądowe, fot: pixabay.com

Zatrzymany został 24-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który odpowie za kilka kradzieży paliwa. Mężczyzna kradł olej napędowy z pojazdów i maszyn na terenie powiatu krotoszyńskiego.

Kryminalni z krotoszyńskiej komendy podczas swojej pracy zdobyli informację, że mężczyzna użytkujący Volkswagena kradnie paliwo w różnych zakątkach powiatu krotoszyńskiego. Pierwsze kradzieże oleju napędowego krotoszyńska policja odnotowała w marcu. Kolejne zgłoszenia kradzieży pojawiały się w miesiącu maju i czerwcu.

Funkcjonariusze wytypowali osobę, która mogła kraść paliwo i w dodatku jeździć na kradzieże samochodem osobowym pomimo orzeczonego prawomocnym wyrokiem zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który jak się okazało dokonał łącznie sześć kradzieży paliwa w tym trzy kradzieży z włamaniem. Młody mężczyzna łącznie ukradł 1370 litrów oleju napędowego. Za każdym razem wybierając się na kradzież jechał samochodem pomimo zakazu sądowego.

Zatrzymany 24-latek usłyszał 12 zarzutów, w tym 3 kradzieży z włamaniem, 3 kradzieży i 6 zarzutów za kierowanie pojazdem pomimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego prawomocnym wyrokiem Sądu. Za kradzież z włamaniem grozi mu 10 lat więzienia.

Zobacz również: Zaginęła 71-letnia mieszkanka naszego regionu. Trwają poszukiwania
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments