policja przejście dla pieszych
for: KPP Ostrów

Dzisiaj policjanci Komisariatu Policji w Raszkowie wraz z policyjnymi profilaktykami prowadzili działania w rejonie szkoły w Raszkowie.

Działania rozpoczęto z samego rana i podczas nich przypominano zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym najmłodszym oraz ich rodzicom.

W szczególności mówiono o zasadności noszenia elementów odblaskowych. Uczniowie z rąk policjantów otrzymali opaski i breloki odblaskowe, dzięki którym będą lepiej widoczni dla kierujących.

Policjanci rozmawiali również z rodzicami. Mundurowi przypomnieli, że dorośli powinni pamiętać o przewożeniu swoich dzieci w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach, a dzieci pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni.

Jednocześnie policjanci przypominają i apelują także do kierowców, aby w pobliżu szkół zachowali szczególną ostrożność oraz zdjęli nogę z gazu – zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych.

Kierowco! Widząc dziecko w pobliżu przejścia, zatrzymaj się, by umożliwić mu bezpieczne dojście i powrót ze szkoły!

Zobacz również: Samoobsługowy i całodobowy alkomat dostępny w Ostrowie