Policjanci do kontroli drogowych wykorzystują również drony. Takie kontrole odbyły się w tym tygodniu w naszym regionie.

W środę, 11 maja funkcjonariusze ruchu drogowego z pleszewskiej komendy pojawili się na przejeździe kolejowym przy ul. Lipowej w Pleszewie, gdzie kierowcom zdarza się naruszać obowiązujące przepisy. W działaniach wspierał ich dron z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Czujnym okiem kamery, funkcjonariusze sprawdzali, jak kierowcy stosują się do przepisów, obowiązujących w rejonie przejazdu kolejowego. 

Niestety wystarczyły dwie godziny, aby policyjny dron zarejestrował zachowania kierujących, którzy wjeżdżali na przejazd, nie stosując się do znaku B-20 „STOP”. Na szesnastu kierowców, czekało następnie spotkanie z policjantami drogówki, którzy wyciągali konsekwencje wobec kierowców.

Jednym z nich był 15-latek, który kierował motorowerem marki Piaggio. Nie zastosował się on do znaku „STOP”. Jak się okazało, chłopak nie posiadał uprawnień do kierowania motorowerem, a pojazd, którym się poruszał nie posiadał aktualnego ubezpieczenia.

Również w środę kontrole z wykorzystaniem drona były przeprowadzone na terenie powiatu kępińskiego. Działania te były wykonywane w miejscach gdzie często dochodzi do popełniania wykroczeń w ruchu drogowych przez kierujących. Obiektyw drona rejestrował zachowanie kierujących, a w momencie, gdy operator zauważył wykroczenie, natychmiast informacja trafiała do policjantów ruchu drogowego, którzy natychmiast podejmowali interwencję wobec sprawcy wykroczenia. Podczas środowych działań ujawniono 50 wykroczeń w ruchu drogowym, które zakończyły się mandatami karnymi.

Zobacz również: Co z S11 i DK 25? Nic się nie dzieje, a jest to szkodliwe dla naszego regionu – mówią parlamentarzyści KO
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments