Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek znalazła się w gronie 80 finalistów z całej Europy w ogólnoeuropejskim konkursie Nagrody „Innowacje w Polityce”. Projekt z Ostrowa Wielkopolskiego został nominowany w kategorii Jakość życia. Nagrody przyznawane są za twórczą i odważną pracę w sferze politycznej.

Nadesłane projekty z całej Europy zostały oceniane przez ponad tysiąc obywateli ze wszystkich krajów europejskich. Projekty zostały nominowane w ośmiu kategoriach – cywilizacja, demokracja, praca, dobrobyt, jakość życia, prawa człowieka, społeczność i ekologia.

Prezydent miasta została nominowana w kategorii: jakość życia. Temat wniosku to „Ostrów Wielkopolski – mieszkania dla seniorów w samym centrum miasta odpowiedzią na potrzeby osób 60+” . Projekt został doceniony przede wszystkim za nowatorskie podejście do polityki senioralnej. Mieszkania dla Seniorów przy ul. Wiosny Ludów 29 mieszczą się w samym centrum Ostrowa, a tym samym powalają osobom 60 + być jak najdłużej aktywnymi w życiu społecznym miasta.

Przeczytaj również: 14 nowych mieszkań dla seniorów w Ostrowie [WIDEO]

– Jestem niezwykle wzruszona i dumna, że Ostrów Wielkopolski został wyróżniony w tak prestiżowym konkursie. Tym bardziej, że Ostrów Wielkopolski, jako jedyne ze średnich miast w Polsce, doszło do wielkiego finału konkursu, w towarzystwie takich polskich metropolii jak m.in. Wrocław, Lublin, Gdańsk – mówi Beata Klimek Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Nagrody za innowacyjność w polityce są przyznawane przez Instytut Innowacji w Polityce za pracę polityczną, która poprawia życie wszystkich Europejczyków. Nagrody wyróżniają ich innowacyjną pracę, pokazując ją jako przykład najlepszych praktyk dla innych Europejczyków.

To już drugie wyróżnienie w tym konkursie dla Prezydent Miasta Beaty Klimek. W 2017 roku do ścisłego finału został zakwalifikowany projekt dotyczący projektów miejskich (m.in. Ostrowska Karta Seniora, Ostrowska Karta Rodziny).

W tym roku wybierano z 402 projektów zgłoszonych do konkursu. Wybrano 80 finalistów w 8 kategoriach. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 4 grudnia 2019 r. podczas gali Innovation in Politics Awards w Berlinie.
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments