Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej, organizowany przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki będzie realizowany również w Ostrowie Wielkopolskim. Już dzisiaj można zapisywać dzieci w wieku od 7 do 12 lat na sierpniowe zajęcie na ostrowskiej przystani żeglarskiej.

 

– Polsailing jest to największy, darmowy, powszechny program edukacji żeglarskiej w Europie – mówi Piotr Gulczyński prezes KOZŻ, koordynator projektu. – Polsailing funkcjonuje już od kilku lat w Polsce, natomiast od 4 lat funkcjonuje w Kaliskim Okręgowym Związku Żeglarskim w którym zrzeszony jest również klub Trawers z Ostrowa.

Celem programu jest wprowadzenie dzieci i rodziców do żeglarskiego świata, zaszczepienie pasji żeglarstwa wśród dzieci. Poprzez formy zabawy pokazywane są walory żeglarstwa, przekazywane jest dzieciom jak radzić sobie z żywiołami takimi jak woda, wiatr. Poruszane są też kwestie bezpieczeństwa na wodzie.

– Podczas zajęć uczymy również dobrych manier, dobrych zwyczajów żeglarskich – mówi Piotr Gulczyński.

Program kończy się właśnie w Kaliszu, gdzie szkolenie kończy 200 dzieci. W Ostrowie liczba miejsc jest ograniczona i organizatorzy planują, że w programie weźmie udział 60 dzieci.

– W Ostrowie będą dwa bloki, gdzie zajęcia pierwszej grupy zaczną się o godzinie 9.00 i potrwają do 12.00, a kolejna grupa od 12.30 do 15.30 – mówi Piotr Koniarek komandor Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego „TRAWERS” w Ostrowie Wielkopolskim. – Zajęcie będą odbywały się w klasie Optimist i w klasie Windsurfing. Wszystko będzie zależało od tego jaka to będzie ilość dzieci. Wszystkie dzieci wejdą na wodę pod żaglami.

Zajęcia będą odbywały się w terminie od 5 do 9 sierpnia bieżącego roku. Łódka Optimist – zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 7-10 lat (roczniki 2009-2012). Edukacja Windsurfing – zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 9-12 lat (roczniki 2007-2010).

 

Zapisać dzieci można na stronie www.polsailing.pl/polsailing-program

Udostępniając ten artykuł promujesz żeglarstwo dla dzieci i młodzieży w Ostrowie Wielkopolskim!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments