W Ostrowie Wielkopolskim tworzone są struktury ruchu Polska 2050 zainicjowanego przez Szymona Hołownię. Pierwsze akcje ostrowskie struktury mają już za sobą.

– Miło mi poinformować, że w Ostrowie zawiązane zostało koło powiatowe. Jest to podstawowa komórka stowarzyszenia Polska 2050. Chcemy współpracować z lokalnymi władzami, lokalnymi stowarzyszeniami w tych wszystkich obszarach, które wpisują się w naszym DNA. To nasze DNA zawarte jest w takich trzech hasłach: Polska Zielona, Polska nastawiona Społecznie i Polska Praworządna – mówi Dariusz Potasznik, lider powiatowy Ruchu 2050 w powiecie ostrowskim.

Osoby skupione wokół ruchu Polska 2050 włączyły się do tej pory m.in. w sprzątanie Ostrowa Wielkopolskiego, zainicjowano akcje Halo Zwierzaki mająca na celu uczulić mieszkańców na los zwierząt. Przeprowadzona została również akcja Kreda Wstydu.

W ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego została również zgłoszona akcja sadzenia drzew w Ostrowie.

Zobacz również: „Kreda wstydu” na ostrowskich chodnikach

W piątek przeprowadzona została na ostrowskim rynku akcja w ramach profilaktyki zdrowotnej, gdzie mierzono mieszkańcom ciśnienie krwi, mierzono poziom cukru we krwi.

Jak poinformowali również w piątek przedstawiciele ruchu Polska 2050 budowane są również struktury partii w naszym regionie i trwają rozmowy z osobami, które chciałyby się zaangażować.

– Przyjdzie taki czas w którym będziemy wystawiać listy i myślę, że mamy tak rozbudowaną siatkę liderów lokalnych, że te listy będą zapełnione naprawdę mocnymi nazwiskami – mówi Barbara Oliwiecka, radna miasta Kalisza, koordynatorka z ramienia partii Polska 2050 na południową Wielkopolskę.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments