W niedzielę, 2 lipca prawie 400 osób wystartowało w różnych kategoriach, w biegu „Polska Biega w Tarchałach”. W biegu głównym biegacze mieli do pokonania 10 km.

Trasę biegu głównego na 10 km najszybciej pokonała Victoria Kaliuzhana, która zrobiła to w czasie w 35 minut i 22 sekundy. Drugi na metę wbiegł Marcin Zagórny. Na kolejnych miejscach wśród panów uplasowali się Piotr Rękowicz i Łukasz Sobera. W klasyfikacji open kobiet za Victorią Kaliuzhaną uplasowały się Dorota Uciechowska i Katarzyna Walotka.

W biegu na 5 kilometrów triumfował Kacper Adamczak. Drugi był Błażej Kaniewski, a trzeci Piotr Gaszyński. W klasyfikacji pań na 5 km wygrała Ewa Sobańska. Druga była Joanna Kanikuła-Kolana, a trzecia Hanna Dering.

Nordic Walking na 5 km wygrał Hieronim Winiarski przed Janem Urbaniakiem i Konradem Sitkowskim. Wśród pań najlepsza okazała się Irena Bernard-Granger przed Katarzyną Tymkiewicz i Anną Sędziak.

Podczas imprezy odbyły się również biegi dzieci. W biegach najmłodszych tzw. uśmieszków nie mierzono czasu. Liczył się udział i przebiegnięcie 150 metrów indywidualnie lub z rodzicami.

W biegu „kwadratów”, czyli roczników 2014-2016 na 500 metrów wygrała Maria Stachowicz przed Franciszkiem Garbarczykiem i Amelią Feją. W biegu „trójkątów”, czyli biegaczy z roczników 2011-2013 na dystansie 1000 metrów wygrał Piotr Namysł przed Piotrem Koryciakiem i Oskarem Grzeszczykiem. Wśród dziewcząt zwyciężyła Erika Olson Sokołowska przed Kingą Kulczycką i Anną Wewiór. W biegu „gwiazd” (roczniki 2007-2010) na dystansie 1000 metrów wygrał Filip Fischer przed Bartoszem Pawlikiem i Wojciechem Koryciakiem. Wśród dziewcząt zwyciężyła Magdalena Kościelna przed Emilią Kupczyk i Angeliką Pawlak.

Zobacz również: Arged Malesa Ostrów przegrywa z liderem
ŹRÓDŁOfot: Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments