W najbliższą środę, 7 października odbędzie się ogólnopolski protest rolników Polska Stanie „Dzisiaj my Jutro WY”. Rolnicy będą protestować przeciwko tzw. piątce dla zwierząt oraz nieudolności władz w walce z ASF. W powiecie ostrowskim ma on rozpocząć się o godzinie 10.00.

Jak czytamy na stronie organizowanego wydarzenia przez Agrounię – „Z przerażeniem zerkamy na naszą przyszłość na to, co wyprawiają nasi posłowie. Co przyniesie następny dzień? Tego nikt nie wie… Nie możemy być bierni i czekać aż dopadną nas „destrukcyjne łapy” polityków. Pokażmy naszą siłę i jedność ponad podziałami, nie bójmy się wyjść z naszej strefy komfortu i sprzeciwić się przyjętym normą. W tym celu powstaje to wydarzenie, aby połączyć lokalnych liderów z osobami chętnymi do działania. Bierzcie udział, udostępniajcie, komentujcie niech wszyscy się dowiedzą, iż obywatele nie będą się tylko biernie przyglądać danse macabre.”

Blokady dróg organizowane są w całym kraju. W powiecie ostrowskim o godzinie 10.00 rolnicy planują wyjechać ciągnikami z Ociąża drogą DK25 w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie zawrócą.

Tak rolnicy protestowali w styczniu ubiegłego roku:

Protest rolników w powiecie ostrowskim

Rozpoczął się protest rolników w powiecie. Rolnicy poruszają się na trasie Ostrów-Ociąż oraz Szczury-Ostrów. Więcej informacji na portalu www.twojostrow.pl

Opublikowany przez Twój Ostrów Poniedziałek, 28 stycznia 2019Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments