Na Stanicy Harcerskiej „Zielona Polana” w Ostrowie Wielkopolskim w ramach półkolonii „Wakacje z Uśmiechem” dzięki wsparciu Rotary Club Poznań, wraz z ostrowskimi rówieśnikami wypoczywało 30 dzieci z Ukrainy.

Półkolonie „Wakacje z Uśmiechem” organizowane przez instruktorów Ostrowskiego Hufca ZHP od wielu lat cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców Ostrowa i okolic. W tym roku w pierwszym turnusie półkolonii wzięły udział dzieci pochodzące z Ukrainy, mieszkające na terenie naszego miasta.

– Mając na uwadze duże zainteresowanie naszymi półkoloniami, w tym roku zwiększyliśmy liczbę miejsc, w związku z czym na każdym turnusie może wypoczywać około 100 dzieci – mówi hm. Izabela Potasznik, komendantka hufca. – To sprawiło, że na pierwszym turnusie mogliśmy wygospodarować 30 miejsc dla dzieci ukraińskich.

Półkolonie dla dzieci z Ukrainy zostały sfinansowane przez Rotary Club Poznań w ramach projektu „Gra w zielone” koordynowanego przez Chorągiew Wielkopolską ZHP, a realizowanego m.in. w Ostrowie Wlkp., Koźminie Wlkp. i Poznaniu.

– Bez wahania przystąpiliśmy do tego projektu i od razu podjęliśmy decyzję, że postawimy na maksymalną integrację, dlatego dzieci z Ukrainy trafiły do różnych grup, by mogły poznać swoich ostrowskich rówieśników – tłumaczy koordynujący półkolonie hm. Dariusz Potasznik. – Pozyskaliśmy do współpracy dwie tłumaczki Darię i Anastazję, które służyły pomocą wychowawcom dzięki czemu udało się zlikwidować barierę językową. O tym, że dzieci dobrze się czuły na „Wakacjach z Uśmiechem” najlepiej świadczy fakt, że można było usłyszeć w trakcie zajęć ukraińskie piosenki śpiewane spontanicznie przez naszych młodych gości.

To nie koniec działań ostrowskich harcerzy adresowanych dzieciom z Ukrainy – przez całe wakacje, w piątki o godzinie 17 na Stanicy „Zielona Polana” organizowane będą 2-godzinne zajęcia harcerskie prowadzone przez poszczególne drużyny dla wszystkich chętnych dzieci ukraińskich.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments