Wracamy do sprawy budowy pomnika Krzysztofa Komedy Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Wystosowany został list otwarty przez grupę archi BUNT w przedmiotowej sprawie.

– Zmartwieni i zatroskani działaniami ostrowskiego magistratu i Rady Miejskiej, zwróciliśmy się dziś do Pani Prezydent o zaniechanie zamierzenia pn. „wzniesienie pomnika Krzysztofa Komedy Trzcińskiego” – czytamy w poście na profilu archi BUNT.

Poniżej publikujemy list otwarty archi BUNT:

Do listu dołączony zostało zestawienie wybranych realizacji rzeźb z analizą błędów:

W sprawie przedmiotowego pomnika interpelacje złożył również radny Piotr Lepka, który pyta m.in. o wyniki konkursu w przedmiotowej sprawie, koszty oraz o sam pomnik. Jednym z pytań jest również – „Dlaczego projekt uchwały dotyczącej realizacji pomnika trafił pod obrady rady Miejskiej dopiero w dniu 31 stycznia skoro nabór wniosków do konkursu Centrum Rzeźby Polskiej wyznaczono na okres od 02.11.2023 do 31.01.2024 do godz. 15.00?”. Dodajmy, że w przyjętej uchwale w jej uzasadnieniu podano, że konieczność jej podjęcia ma związek z ubieganiem się o środki w ramach konkursu organizowanego przez Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zobacz również: W Ostrowie powstanie kolejny pomnik
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments