zdjęcie poglądowe

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach powiadomieni przez mieszkankę Skalmierzyc o samotnym mężczyźnie, który szukał schronienia przed siarczystym mrozem pomogli mu znaleźć bezpieczne schronienie.

W piątek 29 stycznia przed godziną 22:00 policjanci z Nowych Skalmierzyc zostali powiadomieni przez  zatroskaną kobietę o  spotkaniu  wyziębionego, bezdomnego mężczyzny. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce ustalili, że 68-letni mężczyzna nie ma się gdzie podziać. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że jest samotny, nie ma żadnej rodziny i szuka schronienia. Policjanci ustalili, że pod podanym ostatnim adresem miejsca jego zamieszkania nie ma już żadnego budynku.

Policjanci mł. asp. Przemysław Musielak i sierż. sztab. Łukasz Buczkowski przewieźli 68-latka do komisariatu, gdzie poczęstowali go posiłkiem i ciepłą herbatą. Następnie, mundurowi znaleźli ciepłe i bezpieczne schronienie w jednej z placówek niosących pomoc osobom w trudnej, życiowej sytuacji i zawieźli tam mężczyznę.

Pamiętajmy! W okresie zimowym, kiedy na dworze jest chłodno powinniśmy reagować na osoby leżące na ulicy, na ławkach czy przystankach. Jeżeli zauważymy osoby, które potrzebują pomocy poinformujmy o tym straż miejską lub policję. Każda informacja jest cenna, a jeden telefon może uratować komuś życie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments