Podczas dzisiejszej pierwszej Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego wybierano przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady.

Przewodniczącym Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego IX kadencji został startujący z listy KWW Koalicja Obywatelska Damian Grzeszczyk. Został poparty przez wszystkich radnych. Co jednak ciekawe został zgłoszony jako kandydat na przewodniczącego przez radną komitetu Beaty Klimek. Został też Damian Grzeszczyk zgłoszony przez przedstawiciela Trzeciej Drogi.

Pierwszym wiceprzewodniczącym rady został Adam Wasiela, który startował z komitetu Trzecia Droga.

Do niespodzianki doszło w głosowaniu na drugiego wiceprzewodniczącego. Tutaj kandydowała kandydatka PIS Marzenna Nowak oraz przedstawiciel KO Jakub Paduch. Głosowanie wygrała Marzenna Nowak, na którą zagłosowało 12 radnych. Na radnego Jakuba Paducha zagłosowało 11 osób.

Przypomnijmy, że w wyborach KKW KOALICJA OBYWATELSKA uzyskała 11 mandatów, KWW BEATY KLIMEK Z SERCEM DO MIESZKAŃCÓW – 6 mandatów, KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 4 mandaty, a KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI – 2 mandaty.

Naturalnymi więc koalicjantami w radzie miejskiej byli przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi, którzy wspólnie mieli 13 mandatów. Tak się jednak nie stało, a jak pokazuje to głosowanie, 2 radnych czy to z Koalicji, czy może z Trzeciej Drogi zagłosowało na kandydatkę PIS-u.

Nie wiadomo jednak, kto zagłosował za kandydatką PIS, gdyż głosowanie było tajne ale kilka minut temu, Jakub Paduch poinformował o złożeniu wniosku o odwołanie Marzenny Nowak z PiS z funkcji Wiceprzewodniczącej. Pod wnioskiem podpisali się wszyscy radni z KO i Trzeciej Drogi.

– Pytacie Państwo, co wydarzyło się podczas dzisiejszej I Sesji Rady Miejskiej w jedynym głosowaniu wariantowym, nad wyborem Wiceprzewodniczącego Rady. Wierzymy, że doszło do pomyłki, a nie zmiany frontu. Dlatego chcąc wyprostować sytuację, jako jako grupa 13 radnych – większości – złożyliśmy od razu wniosek o odwołanie Marzenny Nowak z PiS z funkcji Wiceprzewodniczącej. Głosowanie odbędzie się na Sesji pod koniec maja – poinformował w mediach społecznościowych Jakub Paduch.


AKTUALIZACJA:

O tym czy faktycznie zostanie przedstawicielka PIS skutecznie odwołana, przekonamy się na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

Ponadto w związku z pytaniem jakie mi zadano, pragnę poinformować, że informacje o tym, że na dzisiejszej sesji Koalicja może przegrać jedno z ważnych głosowań, zaczęły dopływać do niektórych dziennikarzy jeszcze zanim sesja się zaczęła. Kwestią otwartą pozostawała oczywiście sprawa, jak będą głosowania wyglądały, ale potwierdziło się, że dwóch radnych zagłosuje i zagłosowało przeciwko kandydatowi Koalicji Obywatelskiej.
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

To drugie. Z wyrachowania.

Ciekawe co komu obiecano za takie głosowanie, a może już coś dostali?