W poniedziałek, 15 czerwca w Starostwie Powiatowym w Ostrowie podpisane zostały umowy o dofinansowanie inwestycji realizowanych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Łączna kwota dofinansowania to 11 483 953zł

Kiedy spogląda się na kompetencje przypisane samorządom to zawsze pojawia się wiele zadań które są do zrealizowania. W przypadku powiatu jest to szpital, są to szkoły czy Domy Pomocy Społecznej, ale są również drogi które są bardzo wyczekiwane przez naszych mieszkańców. W przypadku powiatu ostrowskiego jest to ponad 500 km – mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Powiat Ostrowski podpisał dzisiaj umowy na dofinansowanie przebudowy drogi nr 4332P na odcinku  od skrzyżowania z drogą krajową nr 36 w miejscowości Łąkociny do miejscowości Janków Zaleśny, a wysokość dofinansowania to 3 816 000 zł oraz na przebudowę drogi nr 5297P na odcinku od miejscowości Kotowiecko do granicy powiatu ostrowskiego w miejscowości  Głóski. Wysokość dofinansowania to 2 073 672 zł.

W ramach podpisanych dzisiaj umów dofinansowanie otrzymają również trzy samorządy gminne:

  • Odolanów- dofinansowanie do przebudowy ul. Strażackiej we wsi Wierzbno. Kwota dofinansowania wynosi 233 866 zł;
  • Ostrów Wielkopolski – dofinansowanie do przebudowy ciągu ulic Chłapowskiego i Wybickiego od ul. Rejtana do  ul. Krotoszyńskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Kwota dofinansowania wynosi  1 756 803 zł;
  • Sieroszewice – dofinansowanie do przebudowy drogi gminnej Rososzyca – Strzyżew. Kwota dofinansowania wynosi  3 603 612 zł.                    

Zobacz również: Ostrów na zdjęciach. Trwa rewitalizacja centrum Ostrowa