W związku z panującą pandemią wiele osób zastanawia się nad tym, czy wybory zaplanowane na 10 maja powinny się odbyć. Internetową petycję w ramach której konstytucyjne władze naszego kraju wzywane są do podjęcia pilnej decyzji o przesunięciu daty wyborów prezydenckich na jesień 2020 roku z powodu stanu nadzwyczajnego podpisało już ponad 120 000 osób.

Jak przekonują organizatorzy zbierania podpisów pod petycją – „Na temat majowego terminu wyborów prezydenckich wypowiadają się eksperci (lekarze, prawnicy, konstytucjonaliści, samorządowcy), autorytety społeczne (np. RPO, były szef  PKW sędzia Wojciech Hermeliński) oraz politycy. W tej sprawie politycy wszystkich opcji, z wyjątkiem koalicji rządzącej, w pełni zgadzają się z ekspertami – a mianowicie, że data wyborów powinna zostać przesunięta.”

Przesunięcie wyborów powinno nastąpić jak przekonują organizatorzy petycji, gdyż „Wybory w maju 2020r, stanowiłyby bowiem ZAGROŻENIE dla życia i zdrowia ludzi. Eksperci przewidują, że apogeum epidemii w Polsce nastąpi w pierwszej połowie kwietnia. Wybory na początku maja narażałyby obywateli na zachorowania na dużą skalę, a nawet narażałyby ich życie.”


Link do petycji: ow.org.pl/petycja

Nadal można składać podpisy pod petycją, a podczas pisania tego artykułu podpisało się pod nią prawie 1000 osób.

W zorganizowanej na naszym portali sondzie, 94% naszych czytelników opowiedziało się, że wybory prezydenckie powinny zostać przełożone.