Ponad 360 osób pobiegło dzisiaj na Piaskach w ramach 7. Ostrowskiej Jesieni Biegowej

0

W niedzielę, 21 listopada na ostrowskich Piaskach odbyła się 7 edycja Ostrowskiej Jesieni Biegowej podczas której odbyły się biegi na dystansach 5km, 10km, 15km, bieg z psem na 5km, Nordic Walking oraz maraton na dystansie 42,195 km.

Trasę maratonu ukończyło 27 zawodników, a najszybszy był Konrad Wolski, który potrzebował na to 2:25:17. Drugi był Robert Zborowski, a trzeci Stefan Yurstsun. Wśród kobiet najszybsza była Joanna Hańczak, druga była Jola Podgórska, a trzecia Jolanta Witczak.

W biegu na 15 km, najszybszy był Michał Przerwa, który trasę pokonał w czasie 0:53:33. Drugi przybiegł Maciej Kardas, a trzeci Przemysław Majda. Wśród kobiet na tym dystansie najszybsza była Marlena Kocaj, która trasę 15 km pokonała z czasem 01:09:32. Druga przybiegła Paulina Rybczyńska, a trzecia Katarzyna Korniewicz. W biegu pobiegło prawie 100 osób.

Bieg na 10 km ukończyło 110 zawodników, a najszybszy był Hubert Naglak, drugi Witold Szczepaniak, a trzeci Kamil Troszczyński. Wśród kobiet najszybsza była Martyna Czerwik, druga linie mety minęła Emilia Kasprzak, a trzecia była Martyna Mańka.

W biegu na 5 km najszybszy był Rafał Tamowiak, drugi Jakub Frankowski, a trzeci Mateusz Nowacki. Wśród kobiet najszybsza była dzisiaj Weronika Dolata, druga Monika Dolata, a trzecia Anita Brzezińska.

Trasę z psem na dystansie 5 km pokonało ze swoimi pupilami 37 zawodników. Najszybszy był Stefan Wnorowski, drugi Adam Kołodziej, a trzeci Jakub Chojnacki. Wśród kobiet najszybsza była Agnieszka Kijak, druga linie mety minęła Katarzyna Wieczorek, a trzecia była Monika Włodarczyk.

W marszu Nordic Walking na dystansie 5 km najszybszy był Hieronim Winiarski, drugi Jan Urbaniak, a trzeci Przemysła Nowak. Wśród kobiet najszybciej trasę pokonała Monika Orzechowska, druga była Ewa Nowak, a trzecia Magdalena Szczap.