Prawo i Sprawiedliwość chce ponownego przeliczenia głosów w niektórych okręgach senackich. Jeden wniosek ma dotyczyć naszego okręgu senackiego, gdzie wybory wygrała kandydatka Koalicji Obywatelskiej Ewa Matecka.

Jak informują ogólnopolskie media PIS złożyło sześć wniosków do Sądu Najwyższego o ponowne przeliczenie głosów. Jeden z wniosków dotyczy naszego okręgu senackiego 95, w którym wygrała Ewę Matecką. Oddano na nią 80 084 głosy (50,73%), natomiast na Łukasza Mikołajczyka – 77 780 głosów (49,27). Różnica wyniosła więc 2304 głosy. Było też sporo głosów nieważnych bo aż 6221.

Na chwilę obecną PIS chce przeliczenia głosów w 6 okręgach senackich. Komitety mają czas do północy, by domagać się od Sądu Najwyższego ponownego przeliczenia głosów.

Wszystkie protesty wyborcze rozpatrywać będzie Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych i dopiero wtedy będzie wiadomo, czy głosy zostaną ponownie przeliczone. W tej chwili Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, zwróciła się do przewodniczącego komisji i do Prokuratora Generalnego o wyrażenie stanowiska w tych sprawach.

Rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski poinformował również, że to protest wyborczy, który może skutkować nawet unieważnieniem wyborów w danym okręgu.

Zobacz również: Ewa Matecka senatorem
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments