Napad na placówkę bankową. Pościg, posterunki blokadowe, strzelanina, negocjacje… to tylko niektóre z elementów ćwiczeń, które zostały przeprowadzone na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. W ćwiczeniach uczestniczyli również ostrowscy policjanci.

Prowadzenie działań pościgowych za szczególnie niebezpiecznymi przestępcami we współdziałaniu z innymi jednostkami Policji, mają na celu kształtowanie, a także utrwalenie nawyków skutecznego działania dowódców oraz policjantów sztabu i funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach. Przeprowadzone ćwiczenia były doskonałym sprawdzianem policyjnych procedur, taktyki działania oraz funkcjonalności sprzętu będącego na wyposażeniu wielkopolskiej Policji.

Scenariusz ćwiczeń zakładał napad na placówkę bankową, gdzie doszło do użycia broni przez napastników, w wyniku czego pracownik ochrony został lekko ranny. Podczas pościgu ostrzelano policyjne radiowozy, wystawiane są posterunki kontrolno-blokadowe.

Tego typu przedsięwzięcia mają na celu kształtowanie i utrwalenie nawyków skutecznego działania dowódców, policjantów sztabu oraz funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach.

Łącznie w szkoleniu uczestniczyło ponad 130 policjantów z Jarocina, Kalisza, Kępna, Krotoszyna, Ostrowa Wlkp., Ostrzeszowa, Pleszewa oraz Poznania.
ŹRÓDŁOkalisz.policja.gov.pl
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments