zdjęcie poglądowe, fot: KPP Ostrów

W ostatnich dniach ostrowscy policjanci podczas kontroli drogowej na sporym przekroczeniu dopuszczalnej prędkości zatrzymali 23 i 26-latka. Kierujący jechali ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym.

Jednym z nich był 26-latek. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, kierujący BMW jechał 112km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych oraz 14 punktami karnymi.

Kolejny kierujący, który stracił uprawnienia do kierowania pojazdami to 23-latek. Mężczyzna osobowym seatem przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 56 km/h. Kierujący został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi.

Jak przypominają policjanci za przekroczenie dopuszczalnej prędkości taryfikator przewiduje grzywnę w postaci mandatu karnego w kwocie nawet do 2,5 tys. złotych, a w przypadku tzw. recydywy drogowej nawet 5 tys. złotych. Kierującemu naliczane są także punkty karne w zależności od skali przewinienia, a przy przekroczeniu prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h funkcjonariusze zatrzymują kierującemu prawo jazdy.

Zobacz również: Wsiadł za kółko, a nie powinien. Teraz grozi mu do 5 lat

Zobacz również: Śmiertelne potrącenie w regionie. Nie żyje 82-latek
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments