Ostrowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali na gorącym uczynku włamywaczy, którzy w środku nocy włamali się do metalowej wiaty marketu i ukradli ponad 70 puszek piwa.

W nocy 24 czerwca, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim podczas pełnionej służby, na terenie gminy Ostrów Wlkp. zauważyli w rejonie jednego z marketów dwóch mężczyzn, którzy szli z dużymi zapakowanymi torbami.

Policjanci postanowili wylegitymować mężczyzn i jak się okazało w torbach zakupowych mieli kilkanaście zgrzewek piwa. Mężczyźni tłumaczyli policjantom, że alkohol kupili w markecie.

Policjanci dokładnie sprawdzili rejon marketu i okazało się, że wiata sklepu jest uszkodzona. Dodatkowo, przy mężczyznach policjanci znaleźli metalowe pręty. Po chwili mężczyźni przyznali się policjantom, że to oni włamali się do zaplecza sklepu i ukradli ponad 70 puszek piwa.

37- i 44-latek usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Za kradzież z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że 44-latek działał w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa grozi mu wyższy wymiar kary.

Zobacz również: Był poszukiwany. W tym czasie popełniał inne przestępstwa
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments